Hayat hikayemi yazdırmak istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz. Birçok kez insanların hayatlarını kaleme almış birisi olarak, hayat hikayenizi kaleme almak için hazırım.

Hayat hikayemi yazdırmak istiyorum

Hepimizin hayatında birçok farklı gelişmeler meydana geliyor. Kimimiz acılarla dolu bir hayat yaşıyoruz, kimimiz ise kimsenin başına gelmeyecek olaylara şahitlik ediyoruz. Özellikle geçen yıllar boyunca yaşanan olaylar, edinen tecrübeler bir bir çoğalıyor. Birçoğumuzun en büyük hayali ise bu yaşadıklarımızı bir kitaba dönüştürerek kitap yayınlatmak!  Kimimiz için bu durum bir hayalden öteye gitmezken, kimimiz açıyoruz sayfaları ve yazmaya çalışıyoruz. Bir adet kitap bastırmak bile olsa, o kitabı istiyoruz.

Hayatımı yazsam roman olurdu!

Ancak öyle bir an geliyor ki, yazma konusunda büyük sorunlar yaşıyoruz. Bu sorunların en başında yazma tecrübesinin olmaması geliyor. Yazdıklarımızı sığ buluyor ya da beğenmiyoruz. Ya da sayfalarca sürecek bir olayı sadece birkaç cümleye sıkıştırıyoruz. Kimimiz içinse en baştan zaman yokluğu devreye giriyor. İş yoğunluğu gibi nedenlerle yazmaya vakit ayıramıyoruz. Yaşadıklarımız zamanla zihnimizden kayboluyor ve unutmaya başlıyoruz.

Sizde yukarıda anlatılanları ya da benzerlerini yaşıyorsanız asla dert etmeyin. Profesyonel bir gölge yazar olarak hayat hikayenizi yazmaya hazırım!

Hayat Hikayemi Yazdırmak İstiyorum

Hayatımı kitap yapmak istiyorum!

Hayatımı kitap yapmak istiyorsanız çekinmeden bana danışabilirsiniz. Şimdiye kadar birçok farklı formatta hayat hikayelerini kaleme aldım. Bunların büyük bir kısmı yazarları tarafından yayımlandı ve okurlarla buluştu. Peki bu sürecin nasıl işlediğini merak mı ediyorsunuz?

İlk olarak hayat hikayenizin nasıl bir formatta kaleme alınacağına karar veriyoruz. Bunun birkaç yolu var. İlki tamamen sizin dilinizden ortaya çıkmış, yani birinci tekil anlatıcılı bir otobiyografi kitabı yazmak. İkincisi başka bir kişinin dilinden, yani üçüncü tekil anlatıcılı bir biyografi kitabı kaleme almak. Her iki formatta da öncelikle yaşadıklarınızı ve hayat hikayenizi kendi yöntemlerimle projelendiriyorum. Daha sonra yine sizin kontrolünüzde bölüm bölüm kaleme alıyorum. Her bölümde siz okuyor, değişiklik gerekirse müdahale ediyorsunuz. Böyle böyle ilerleyerek her aşaması sizin kontrolünüzde ilerliyor ve eseri tamamlıyoruz.

Bir başka yöntem ise hayatınızı roman formatına çevirmek. Yine burada da yolumuz ikiye ayrılıyor. İster birinci tekil ister üçüncü tekil anlatıcıyla roman projesi hazırlıyorum. Kurguyu sizin kontrolünüzde ortaya çıkarıyorum. Dilerseniz gerçek isminizle, dilerseniz kurgu isimlerle romandaki karakterleri belirliyoruz. Daha sonra da yine sizin kontrolünüzde kaleme almaya başlıyorum. Aşama aşama ilerliyoruz ve eseri tamamlıyorum.

En nihayetinde, size yayıma hazır bir dosya teslim ediyorum. Siz istediğiniz yayınevi ile anlaşıp kitabınızı yayımlatıyorsunuz.

hayatımı kitap yapmak istiyorum

Peki bu süreçler gizli mi?

Tüm hayat hikayesi yazımlarında daha ilk e-postadan itibaren tüm süreç gizlilik içerisinde yürütülüyor. Zaten çalışma konusunda anlaşmaya vardıktan sonra gizlilik sözleşmesi adını verdiğimiz sözleşmeyi imzalıyoruz. Bu sözleşmede hem gizlilik hem yayın ve telif haklarının tamamen sizde olduğu hem de belirlenen ücretler dışında hiçbir ücret talep etmeyeceğim sizin lehinize hukuki olarak garanti altına alınmış oluyor.

Gölge yazarlık işini ilk defa duydum!

Gölge yazarlık, profesyonel bir destek hizmetidir. Daha detaylı bilgi için gölge yazarlık nedir yazımızı okuyabilir ya da Google gibi platformlarda araştırma yapabilirsiniz.

Gölge yazara nasıl ulaşabilirim?

Gölge yazar olarak benimle çalışmak ya da daha detaylı bilgi almak için bana aşağıdaki e-posta adreslerinden ya da İletişim sayfasında iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

iletisim@golgeyazarlik.net

golgeyazarliknet@gmail.com

 

Kategoriler: Blog

💬 Whatsapp'tan ulaş